Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
68%
68%
(154 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

  Oficiálna webstránka:
www.doyouhaveagrudge...

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • The Grudge (2004)  • The Juon

  • Untitled 'Ju-on: The Grudge' Remake

Príbuzné filmy


Fotografie z filmu
Ďalšie fotky... Nenávisť (2004)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   

Grudge, The
© Sony Pictures Entertainment
Zobraziť všetky plagáty
Pridaj plagát
Anglický názov:
„The Grudge“
CZ název:
Nenávist
Pôvodný názov: Grudge, The
Americká študentka je vystavená záhadnému prekliatiu, ktoré spôsobuje strašnú nenávisť a následnú smrť obeti…

It never forgives. It never forgets.

MPAA:  Rated PG-13 for mature thematic material, disturbing images/terror/violence, and some sensuality.
Produkcia: Sony Pictures Entertainment

Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(SK): 17.03.2005
Kino premiéra(USA): 22.10.2004
Minutáž: 1 hodina, 36 minút
Krajina: Japan / USA / Germany
Rozpočet:
 USD 10,000,000 
BoxOffice: $99.9M
Žánre: Mystery, Thriller, Horror
Réžia
Takashi Shimizu
Scenár
Takashi Shimizu, Stephen Susco
Hrajú
Sarah Michelle Gellar, Jason Behr, William Mapother, Clea DuVall, KaDee Strickland   [...viac]
Prehľad Recenzie Fotky Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
Mladá americká študentka Karen Davis prichádza do Tokia za svojim priateľom. Súhlasí s opatrovaním chorej krajanky, ale netuší, že sa tak dostáva pod vplyv nadprirodzeného zla. Keď bezstarostne vstúpi do navonok obyčajného príbytku pani Emmy v starobylej štvrti japonskej metropoly, ocitne sa na prahu najhroznejších udalostí svojho života. Emmu nachádza v zúfalom stave, rovnako ako jej dom. Prekliate obydlie je obývané duchmi, ktorí sa z nenávisti zlobou pokúšajú zavraždiť každého, kto sa ocitne dnu. Spasí Karen svoj život pred smrtiacim zlom a postaví sa mu tvárou v tvár? Dokáže dievča, ktoré je v Japonsku úplnou cudzinkou, prekonať svoj strach a zachrániť sa pred nákazlivo útočiacim Zlom, skôr než bude neskoro? oficiálny text distribútora.
Zoznam všetkých recenzii
 Nenávisť, alebo čo ešte staré domy skrývajú.
  Recenzia  
Dátum: 11.04.2005
Autor: Nefertiti
HODNOTENIE:45%
Už sme videli dievča lezúce z televízora i retrospektrum dvoch sestier. Keď japonci zacítia, že sa ľuďom páči určitý žáner ich filmov, nedajú pokoj, pokiaľ nevyčerpajú tému do dna. Tentokrát sú tu celkom neoriginálni mŕtvy brat a sestra.

Celý film sa opiera o japonskú legendu v ktorej sa píše, že ak ľudia zomrú v záchvate strašného hnevu pretkaného nenávisťou, negatívna energia môže miesto úmrtia zamoriť na značne dlhú dobu. O tejto skutočnosti sa môže presvedčiť i svetlovlasá študentka Karen, pracujúca v centre sociálnych služieb v Tokiu. V momente, keď dostane príležitosť zastupovať záhadne zmiznutú kolegyňu Yoko, začína sa jej prostredníctvom americkej klientky Emmy odhaľovať hrôzostrašná minulosť domu v ktorom nie je nikdy sama...
Práva na nakrútenie remakeu pôvodného japonského hororu Ju-On, získala spoločnosť Ghosthouse Pictures na čele so Samom Raimim (Evil Dead), ktorý film vrátil späť do rúk režiséra žltej pleti - Takashi Shimizua (4- dielny Ju-On). Americký vplyv je najviac badateľný pri výbere hlavných postáv i pravidelných dávkach napätia. Ázijsky podiel sa zasa prejavuje v časovo poprehadzovaných sekvenciách a nejasnom deji, ktorý ku koncu privádza diváka až do letargie.

Nie, film nedosahuje ani hĺbku príbehu Kruhu, ani atmosféru Dvoch sestier. Je to zmes vypožičaných nápadov z lepších filmov, namiešaná tak, aby v ňom našli svoje naplnenie krajiny nákupu i predaja filmu. Avšak kto sa rád bojí a rád hľadá dejové súvislosti, film ho príjemne pobaví.
Napätie, strach, kliatba starého domu ale i neoriginálny príbeh, nevýrazné postavy a chronický odkaz pre pokračovanie. Takto jednoducho by sa dala zhrnúť americká Nenávisť, ktorá sa bude točiť dovtedy, pokiaľ bude divákmi na celom svete zbožňovaná.Stratené v remake
  Recenzia  
Dátum: 21.07.2005
Autor: Mischo
Jeden dom a niekoľko mŕtvol. Nič viac o filme Nenávisť nepotrebujete vedieť a nič viac vedieť nebudete ani po jeho zhliadnutí v kine.
Keď sa človek vyberie na horor, obvykle neočakáva príbeh so závažným posolstvom a spletitou sieťou psychológie postáv. V tomto smere Nenávisť nesklame. Zostávajú teda ďalšie dve možnosti, ako by mohol film zaujať: spôsob prerozprávania (spracovanie) a atmosféra. Tie sú, našťastie pre tvorcov, záležitosťou subjektívneho vnímania, no v prípade Nenávisti sa aj ten najmenej náročný divák v istom okamihu začne pýtať, či to naozaj stálo za námahu.
Film si neopatrne vystrieľa najlepšiu muníciu už v úvodných titulkoch. Dozvedáme sa, že ak niekto zomrie v strašnom smútku alebo zlosti, miesto smrti zostane touto emóciou nasiaknuté a beda tomu, kto sa na ňom pokúsi usadiť. Pointa je prezradená a ďalší dej už len rekonštruuje udalosti, ktoré viedli k emocionálnemu „zamoreniu“ jedného tokijského domu. Aby to nevyznelo hlúpo, film je rozsekaný a pozliepaný tak, že scény zo súčasnosti sa prelínajú s retrospektívnymi scénami. Podobný postup je v tomto prípade, na rozdiel od filmov ako je povedzme Memento, podstatne samoúčelnejší, našťastie však nie až natoľko zamotaný, aby sa v ňom divák stratil.
Ďalším problémom je hlavná postava – nijaká tu totiž nie je. Divák sa nemá s kým stotožniť, pretože na plátne sa pohybuje priveľa postupne vymierajúcich hrdinov. Na vysvetlenie ich pozadia a motivácie nie je priestor. Časť postáv tvoria Američania, ktorí sa presťahovali do Japonska za prácou. Objavuje sa motív odcudzenia, pocitu osamelosti v neznámom, kultúrne odlišnom prostredí, lenže tvorcovia ho nevyužívajú na posilnenie ústredného motívu. Postihnutému domu je úplne jedno, či sa zahryzne do našinca alebo človeka so zahraničným pasom. Atmosféra je čiastočne postavená na tradičných ľakačkách (nečakaný pohyb, náhly zvuk do ticha či kvíliacich sláčikových nástrojov), pri ktorých človekom šklbne aj keď ich očakáva, čo je však úplne prirodzené. Jeden nepríjemný zvuk a mŕtvolný mejkap sa však naozaj podarili.
Bohužiaľ, aj samotný ústredný motív má trhliny. Z filmu sa nedozvieme, prečo sa s mŕtvolou chlapca objavuje vždy aj mačka a fakt, že smrť nečíha iba v mieste nasiaknutom emóciou ide tak trochu proti tvrdeniu z úvodných titulkov.
Nenávisť je remakom japonského filmu (série filmov) Ju-on. Americkú verziu režíruje ten istý muž – Takashi Shimizu, takže ťažko povedať, či sú nedostatky filmu spôsobené nedostatkami predlohy, alebo si tvorcovia jednoducho neuvedomili rozdiely medzi východnou a západnou mentalitou.

Napíš vlastnú recenziu Réžia
Takashi Shimizu
Ju-on: The Grudge, Ju-on: The Curse, Ju-on: The Grudge 2
 Scenár
Takashi Shimizu
Gakkô no kaidan G, Ju-on: The Grudge, Ju-on: The Curse
Stephen Susco
The Grudge 2, Crawlspace, Red
 Hrajú
Sarah Michelle Gellar
Cruel Intentions, Scream 2, I Know What You Did Last Summer
Jason Behr
Pleasantville, The Shipping News, Rites of Passage
William Mapother
Mission: Impossible II, Swordfish, In the Bedroom
Clea DuVall
Identity, 21 Grams, Girl, Interrupted
Bill Pullman
Independence Day, Spaceballs, Sleepless in Seattle
KaDee Strickland
Fever Pitch, Anything Else, Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid
Grace Zabriskie
Gone in Sixty Seconds, Fried Green Tomatoes, Wild at Heart
ďalší >>
  Wallpaper

1024x768

Všetky tapety k tomuto filmu


  Rebríčky s týmto filmom
fuj fuj filmy (12) Elian
CooL horory, ktoré ma "žrali" (12) ivettstar
Preco sa to stalo? (10) oblHis
KINO TOP 20 filmov roka 2005 (20) T2-maximus
Amerika VS. Japonsko (12) jules
Mojích Top 10 (10) HeLrAiSer
Z každého rožku - trošku... (takmer) (12) issoumaila
Horory, tak ako som ich začala pozerať... (22) alansova
Moje horory... (13) Dianita
Smetisko!!! (12) osemsedem
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.