Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
54%
54%
(5 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Python (2000)


Príbuzné filmy
 Pytón (2000)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   


Pridaj plagát
Anglický názov:
„Python“
CZ název:
Python

Sixty Feet of Pure Terror!

MPAA:  Rated R for violence and gore, some strong sexuality and language.

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Minutáž: 1 hodina, 39 minút
Krajina: USA
Žánre: Thriller, Horror
Réžia
Richard Clabaugh
Scenár
Phillip J. Roth, Chris Neal
Hrajú
Frayne Rosanoff, Robert Englund, Casper Van Dien, William Zabka, Dana Barron   [...viac]
Prehľad Recenzie Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.

Zoznam všetkých recenzii
 PYTÓN BEZ MONTYHO - HOTOVÁ POHROMA!
  Recenzia  
Dátum: 03.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
HODNOTENIE:10%
Fóbie sú fajn. Moderný človek už bez nich ani nevystrčí nos z domu, pretože by bol všetkým na smiech. Niekto má napríklad panický strach z hadov (ten hnát, čo vytŕča z davu, to sa hlási sám autor recenzie). Iní dostávajú hysterické záchvaty z lacných béčkových filmov, určených rovno na videotrh. A niektorí púšťajú do gatí pri začutí mena Robert Englund, pretože kedysi v detstve videli, ako v Nočnej more z Elm Street Freddy svojimi oceľovými pazúrmi vyprstoval zopár teenagerov a táto skúsenosť ich navždy traumatizovala. Ak patríte do niektorej z týchto skupín, o sci-fi horor PYTÓN sa vôbec nemusíte zaujímať.
Keď pred pár rokmi vplávala do kín Anakonda, béčkomilci jasali. Logika filmu síce bezmocne chrčala pod ťažkou podrážkou, ale v tej čižme na jej krku bujaro tancovala vynikajúca zábava. K tomu to bolo napínavé, malo to špičkové triky a svoju triumfálnu púť svetom odštartoval hypnotizujúci zadok Jennifer Lopezovej (načo ženy načisto prestali chápať chlapské merítka dokonalej krásy). Skrátka, Anakonda nás pohltila. Len naivný hlupák by čakal, že plagiátori z čeľade filmárovitých (šitus comercius) nechajú druhého najväčšieho škrtiča na svete, pytóna z čeľade veľhadovitých (python reticulatus), len tak sa podaromky plaziť ázijskými džungľami a pregĺgať opičie jednohubky. Do klietky s ním, potom šup do tajného vojenského labáku, kde mu pridajú na veľkosti i smrtiacich schopnostiach, a napokon hajde na videokazety!
Dakde na americkom vidieku (ktorý identifikujete podľa toho, že tam majú šerifa s debilným pomocníkom a zopár stredoškolákov, ktorí ustavične rečnia o tom, ako odídu do veľkého mesta a uskutočnia tam svoje sny) stroskotalo lietadlo s podozrivým nákladom. Hneď po úvodnej havarovacej scéne nás tvorcovia zoznámia s nahou ženskou. Potešenie na našej strane. A na jej asi tiež, pretože leží rozčapená a vzdychajúca v stane uprostred lesa a medzi jej nohami sa pohybuje hlava s naopak obrátenou šiltovkou. Čoskoro sa medzinožný degustátor (mľascus cunilingus) vynorí spomedzi rozochvených stehien a my vidíme, že je to druhá, nemenej sympatická dievčina. Divák tlieska. Sex a homofóbny fór hneď v druhej scéne? To bude nádherný brak! Lenže nadšenie je predčasné ako ejakulácia Forresta Gumpa, keď ho Jenny schovala pred dažďom na intráku. Výjav s lesbičkami (ktoré vzápätí nemilosrdne zlikviduje čosi, čo vyliezlo z lesa) je totiž prvou a poslednou zábavnou scénou filmu PYTÓN. Potom je tu už len dekapitácia otravnej blondínky hadím chvostom a inak nuda, nuda, nuda.
Rozoberať tu dej má asi taký význam ako vysvetľovať neznalému človeku, o čom je Pokémon. Príbeh (cha-cha!) je zbierkou stokrát opozeraných klišé a slúži len na to, aby vyplnil čas medzi jednotlivými pytóními útokmi. To by až tak nevadilo, veď béčko je béčko. Avšak zatiaľčo trebárs v tých Pokémonoch sme za pretrpenie vaty patrične odmenení ("Pika-pika!"), PYTÓN je neľútostná domina, ktorá vás bičuje od začiatku do konca a nedopraje vám ani kúsok potešenia. Dotyčné monštrum je výtvorom počítačov a (musím to vôbec vravieť?) je strašne umelé, neprirodzené a viac strachu vám naženie aj susedov kocúr, ktorý o polnoci začne mňaukať just ako keď plače decko. Navyše to tvorcovia s jeho veľkosťou, smrtiacimi schopnosťami a nezničiteľnosťou tentokrát naozaj prehnali - pytón má rozmery tridsaťmetrového útržku ropovodu, dokáže naďaleko pľuvať kyselinu, sekať hlavy chvostom a nezničí ho ani uzavretie v podzemnom bunkri, vzápätí odpálenom niekoľkými kilogramami náloží. Vrcholom sú jeho velikánske špicaté zuby, ktoré navyše vôbec nevidno, keď pytón zavrie papuľu - čímsi ako sklápacím chrupom disponujú niektoré druhy vreteníc, ale určite nie pytóny (poznaj svojho nepriateľa). Takúto hustotu nezmyslov človek strávi len v prípade, ak mu tvorcovia nejako dajú najavo, že to vlastne celé nemyslia ani trochu vážne (legendárne mrknutie do kamery v podaní polostráveného a vygrcnutého Jona Voighta v už spomenutej Anakonde). Tu na nejaké odľahčenie, dokazujúce príčetnosť režiséra a jeho spolupáchateľov, budete čakať márne.
Aby som sa vyjadril odborným žargónom filmových publicistov, PYTÓN je totálna pakovina. Nezachránia ho ani hosťovačky Roberta Englunda a Caspera Van Diena (ten si tu nechal narásť fúziky a tým zo seba nechtiac urobil komickú figúrku). Skrátka človeka, ktorý tento riedky odvar ukuchtil, by som najradšej roztrhol... ehm, ako hada.
Napíš vlastnú recenziu Réžia
Richard Clabaugh
Little Chicago
 Scenár
Phillip J. Roth
Epoch, Deep Core, Shark Hunter
 Hrajú
Robert Englund
A Nightmare on Elm Street, Freddy vs. Jason, Urban Legend
Casper Van Dien
Sleepy Hollow, Starship Troopers, The Omega Code
Jenny McCarthy
Scream 3, Scary Movie 3, BASEketball
Sean Whalen
Men in Black, Twister, Charlie's Angels
Frayne Rosanoff
Longshot, Close Call, Lost Lake
William Zabka
The Karate Kid, European Vacation, Back to School
Dana Barron
Vacation, City of Industry, Death Wish 4: The Crackdown
ďalší >>Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.