Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
71%
71%
(92 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Blade (1998)

  • Blade, the Vampire Slayer (1997)

Príbuzné filmy


Fotografie z filmu
Ďalšie fotky... Blade (1998)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   

Blade
© Amen Ra Films
Imaginary Forces
New Line Cinema
Zobraziť všetky plagáty
Pridaj plagát
CZ název:
Blade

The power of an immortal. The soul of a human. The heart of a hero.

MPAA:  Rated R for strong, pervasive vampire violence and gore, language, and brief sexuality.
Produkcia: Amen Ra Films Imaginary Forces New Line CinemaTitulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(USA): 21.08.1998
Minutáž: 2 hodiny
Krajina: USA
Rozpočet:
 $45,000,000 
Žánre: Action, Thriller, Horror
Réžia
Stephen Norrington
Scenár
David S. Goyer
Hrajú
Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N'Bushe Wright, Donal Logue   [...viac]
Prehľad Recenzie Fotky Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
Svet začínajú ovládať upíri a len Blade sa im dokáže postaviť. Napoly človek, napoly upír, potácajúci sa medzi neustálym smädom po krvi a túžbou pomstiť smrť matky a svoje utrpenie. Teraz však niekto zatúžil aj po jeho krvi ...
Zoznam všetkých recenzii
 SAKRAMENTSKY OSTRÁ ČEPEĽ
  Recenzia  
Dátum: 04.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
Povedzte úprimne: Kto z vás by sa nechcel stať upírom? Najmä ak by to znamenalo, že budete patriť k supermodernému spoločenstvu inteligentných nočných tvorov, ktorí už dávno prenikli do finančných, bezpečnostných aj politických kruhov a manipulujú nimi v záujme bezproblémového prísunu potravy - teda ľudskej krvi. Žiadne truhly a plesnivé hrobky, ale obrovské vily s futuristickou architektúrou a vybavené špičkovou technikou, alebo štýlové nočné kluby, kde pred kamennými tvárami ázijských upíro-mafiánov na pódiu rapujú zhruba dvanásťročné šikmoočky v školských uniformách. A keď dostanete chuť na poriadny "vodvaz", zájdete si na upírsku techno-party. Tá sa koná v priestoroch bitúnku, hneď za obrovským mraziakom plným rozporcovaného mäsa, ktoré zďaleka nepochádza iba z kráv a ošípaných. Vchádzate do vykachličkovanej miestnosti, kde vám nad hlavami visia háky na mäso a v igelitom oddelených boxoch sa praktizuje skupinový sex. Nechávate sa strhnúť davom polonahých postáv, zmietajúcich sa v dunení tvrdej elektronickej hudby. A keď vás divoký rytmus privedie do extázy, prichádza zlatý klinec večera. Bodový reflektor odhalí nad dídžejom obrovský nápis BLOODBATH a sprchy pod stropom začínajú chŕliť prívaly krvi. Dav besnie, kúpajúc sa v karmínovom daždi, techno duní, krvavé kaluže sa rozstrekujú pod nohami tanečníkov. Z úst vybiehajú ostré tesáky, dravčie inštinkty sa prebúdzajú... Kto by odolal?
Má to však jeden háčik. Môže sa totiž stať, že v najlepšom hudba odrazu stíchne, červené prívaly ustanú a dav krvou zaliatych postáv sa vystrašene rozostúpi. A vo vchode bude stáť chlap v koženom čiernom plášti, oči skryté za tmavými okuliarmi, zuby vycerené v zlovestnom úškľabku. A ten skurvysyn má na chrbte zavesený dobre nabrúsený samurajský meč, pri boku mu visí obrovská búchačka naládovaná strelivom so striebornými projektilmi naplnenými výťažkom z cesnaku, a pod plášťom ukrýva čosi, čo je kombinácia starej dobrej brokovnice a kuše metajúcej ostré strieborné kliny. Navyše je to polovičný upír, takže je rovnako rýchly a silný ako vy, ale nevadí mu striebro, cesnak, ani ultrafialové žiarenie obsiahnuté v slnečnom svetle.
A potom to vypukne...
BLADE patrí k najlepším akčným filmom 90-tych rokov a zároveň je veľmi originálnym príspevkom k upírskej tematike, na plátnach kín už toľkokrát do sucha vycucanej. Scenárista DAVID S. GOYER (svoju genialitu dokázal už scenárom k Smrtihlavovi) nám ponúka síce neveľmi prevratný, ale na akčný film nezvyčajne inteligentný a logicky dobre vystavaný príbeh, plný celkom invenčných nápadov, rozkošne krvavých detailov a nečakane vyriešených situácií. O fajnovo ponurú atmosféru a veľmi slušnú dynamiku bojových scén sa postaral STEPHEN NORRINGTON, ktorý je síce režisérskym nováčikom, ale z jeho filmu (podobne ako voľakedy z Proyasovej Vrany) cítiť, že tento chlapík nám ešte predvedie, čo v ňom drieme. WESLEY SNIPES sa vďaka úlohe neľútostného lovca upírov stal v mojich očiach najlepších akčným hrdinom konca desaťročia. Jeho úškľabky sú nezabudnuteľné, fyzická kondícia obdivuhodná a cynické hlášky drsnejšie ako smreková šuška zastrčená vo vlhkom telesnom otvore. STEPHEN DORFF ako krvilačný Frost je zasa stelesnením moderného upírskeho zla a hoci muskulatúrou sa Snipesovi zďaleka nevyrovná, aj tak dokáže dať jasne najavo, že mu je viac než rovnocenným protivníkom. A KRIS KRISTOFFERSON s dlhými vlasmi a striebro chŕliacim samopalom v ruke patrí k najlepším postavám z druhu "hrdinov učiteľ a mentor, ktorého polhodinu pred koncom zabijú, aby potom mohol byť krvavo pomstený".
Ak vám vadí pohľad na krv, tak vám Bladea nedoporučujem, pretože tento film sa v nej našťastie úplne topí. Pokiaľ však máte podobne dekadentný vkus ako ja a na ukojenie vám stačí pohľad na chlapíkov v čiernych kabátoch a s čiernymi okuliarmi, ako si za zvukov tvrdej muziky a v hongkongsky bleskurýchlom štýle sekajú hlavy a vystreľujú mozgy, potom neváhajte. Tento film sa na nič nehrá, je výlučne o zabíjaní ako Kulhánkove knihy, ale po zážitku z infantilnej Epizódy I. vám tá trocha úprimnej, zábavne podanej brutality pohladí dušu. Kritiku si zaslúžia iba nie veľmi kvalitné triky, ale našťastie sú použité s mierou a k vyloženej trapnosti, akou bol Malebolgia v Spawnovi, tu nedošlo.
Blade sa slovenskými kinami prehnal rýchlejšie než katana upírskym hrdlom a mnohí z nás ho trestuhodne prepásli. Teraz už ho však nájdete v každej poriadnej videopožičovni, takže podložte televízor igelitom a lovu upírov zdar! Čo sa mňa týka, správu o pripravovanom Bladeovi II. opäť so Snipesom v hlavnej úlohe som po tomto zážitku prijal s nadšením.
Napíš vlastnú recenziu Réžia
Stephen Norrington
The League of Extraordinary Gentlemen, Death Machine, The Last Minute
 Scenár
David S. Goyer
Batman Begins, The Crow: City of Angels, Death Warrant
 Hrajú
Wesley Snipes
Blade II, Blade: Trinity, Demolition Man
Stephen Dorff
Alone in the Dark, FeardotCom, Cecil B. DeMented
Kris Kristofferson
Planet of the Apes, Blade II, Payback
N'Bushe Wright
Dead Presidents, Fresh, 3 Strikes
Donal Logue
The Patriot, Runaway Bride, Sneakers
Udo Kier
Ace Ventura: Pet Detective, Dogville, Dancer in the Dark
Arly Jover
Vampires: Los Muertos, Empire des loups, L', Four Dogs Playing Poker
ďalší >>
  Wallpaper

800x600
1024x768

Všetky tapety k tomuto filmu


  Rebríčky s týmto filmom
Zabi mečom / Zomri mečom - vždy to bude vznešené ! (22) zbojnix
Komix (20) AUDI
S kým by som zašiel na pivo (20) stcharlie
maskovaní hrdinovia? (12) stcharlie
Moje Top postavy (30) stcharlie
Zo stránok Comicsu, na filmové plátno (25) T2-maximus
Tie najlepšie filmy...NAJ... (30) issoumaila
naj filmovo spracované komixi (18) GoodKat
sci-fi : in comics (20) zaratul
zara : my original dvd (with bonus list) (91) zaratul
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.