Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
26%
26%
(2 hlasy)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Candyman: Day of the Dead


  • Candyman 3: Day of the Dead (1999)

  • Candyman 3 (1999)

Príbuzné filmy
 Candyman 3 : Deň smrti (1999)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   


Pridaj plagát
Anglický názov:
„Candyman: Day of the Dead“
CZ název:
Candyman: Day of the Dead

Blood is sharper than the blade

MPAA:  Rated R for bloody violence and gore, sexuality and language.

Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(USA): 9.07.1999
Minutáž: 1 hodina, 33 minút
Krajina: USA
Žánre: Horror
Réžia
Turi Meyer
Scenár
Clive Barker, Turi Meyer
Hrajú
Donna D'Errico, Tony Todd, Leonardo Guerra, Mike Moroff, Mark Adair-Rios   [...viac]
Prehľad Recenzie Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
Mladá atraktívna majiteľka galérie Caroline je posledným žijúcim potomkom Daniela Robitaillea, čierneho otroka, ktorý kedysi spravil osudnú chybu, keď sa zamiloval do bielej ženy. Vracia sa opäť zo záhrobia a rozosieva smrť vôkol Caroline ...
Zoznam všetkých recenzii
 ČERNOCH S VEĽKÝM... HÁKOM
  Recenzia  
Dátum: 03.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
HODNOTENIE:20%
Problémy sa dajú riešiť všelijako. Otravuje vás banda nespratných decák alebo partia cukrovo peknučkých teenagerov? Ľahká rada - použite ostrý hák. Že je to mimoriadne efektívna metóda, to by vám určite potvrdili Dustin Hoffman alias kapitán Hook z rovnomennej spielbergoviny, naštvaný rybár z dvoch dielov Tajomstva vlaňajšieho leta, vodca Cenobitov Pinhead, ale aj galaktický killovač Lobo. Najväčší makač s hákom však používa umelecký pseudonym Candyman. Stačí, aby ste sa pozreli do ľubovoľného zrkadla, päťkrát za sebou vyslovili jeho meno, a potom sa môžete odsťahovať trebárs aj na Nový Zéland a dať sa v kamparze do Pána prsteňov zamaskovať za hobbita, aj tak si vás nájde a prevetrá vám črevá.
Candyman z roku 1992 dnes už patrí k hororovej klasike. Jeho originalita spočívala predovšetkým v umiestnení deja do netradičných kulís veľkomestského slumu, ale i v tom, že zápornou postavou tu bol černoch. To bola pre politicky korektnú Ameriku silná káva, nečudo, že s tým nápadom musel prísť Angličan Clive "Hellraiser" Barker. Candyman zabodoval, a tak došlo k tomu, čo je v tomto žánri neodvratné - stala sa z neho ďalšia hororová séria. A samozrejme, postihol ho rovnaký osud ako všetky ostatné série (snáď len z výnimkou stabilne výbornej Nočnej mory z Elm Street) - s každým ďalším dielom je to horšie a horšie. CANDYMAN 3 je dôkazom toho, že keď spomínanú silnú kávu zalievate viackrát, zostane vám brečka bez akejkoľvek chuti.
Nemá význam zaoberať sa dejom - stačí vám vedieť, že je to idiotská zlátanina bez hlavy a päty. Autori sa nám snažia nahovoriť, že Candyman bol vlastne umelec (nie som rasista, ale viete si predstaviť otroka z plantáže v polovici minulého storočia, ako sa v ňom zrazu prebudí talent a začne maľovať obrazy vyznačujúce sa dokonalou technikou a vypracovaným štýlom?). Manželku svojho pána však maľoval hlavne tým, čo Zuzana Belohorcová nazýva "štetec lásky". A tak mu odsekli ruku a nechali ho uštípať včelami. On sa potom vrátil a vraždil všetko, čo mu prišlo pod hák. Hlavná hrdinka je jeho pra-pra-pravnučka a Candyman ju celý film otravuje a pára každého v jej okolí len preto, aby uverila v jeho existenciu (!?).
Ale chabá zápletka by až tak nevadila. Keď si vezmete trebárs Carpenterov Halloween alebo Hmlu, tiež vás neohúria nejakým šialene originálnym nápadom. Pôsobivé je na nich spracovanie. Lenže pôsobivé spracovanie CANDYMAN 3 nevidel ani z rýchlika. Počas 90-ich minút trvania filmu nepocítite ani štipku napätia, o nejakom strachu ani nehovoriac. Mňa osobne celý čas čertovsky svrbel prst na tlačidle pretáčania cez obraz. Herecké výkony tu nie sú žiadne, dokonca ani Tony Todd v úlohe prízraku v starom kabáte nestojí za nič. A krvavé efekty? Na to, aby som videl nejaké to rozpárané brucho či hákom prebodnutú hlavu, mi stačí zapnúť si v utorok Akty X - tie sú už pomaly brutálnejšie a určite zaujímavejšie.
Ale dosť bolo zbytočného tárania, tento bezvýznamný a nudný film nestojí za to, aby sme naň plytvali drahým papierom Fantázie. Je to lacný fór, ale CANDYMANA 3 aj s jeho hákom kľudne môžete mať na háku.
Napíš vlastnú recenziu Réžia
Turi Meyer
Sleepstalker, Alien Express, Angel
 Scenár
Clive Barker
Candyman, Hellbound: Hellraiser II, Hellraiser III: Hell on Earth
Turi Meyer
Leprechaun 2, Chairman of the Board, Wicked Minds
 Hrajú
Donna D'Errico
Comic Book: The Movie, Men In White, Kiss the Bride
Tony Todd
The Rock, Platoon, Final Destination
Mike Moroff
Desperado, La Bamba, The Crew
Mark Adair-Rios
Bruce Almighty, Doctor Dolittle, Fools Rush In
Jsu Garcia
Traffic, We Were Soldiers, Along Came Polly
Wade Williams
Ken Park, Terror Tract, K-911
ďalší >>Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.