Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
67%
67%
(132 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

  Oficiálna webstránka:
www.wrongturnmovie.c...

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Wrong Turn (2003)

  • Pach krvi (2003)

  • Pach krve (2003)

Príbuzné filmy


Fotografie z filmu
Ďalšie fotky... Pach krvi (2003)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   

Wrong Turn
© Constantin Film
McOne
Newmarket Films
Stan Winston Productions
Summit Entertainment
Zobraziť všetky plagáty
Pridaj plagát
Anglický názov:
„Wrong Turn“
CZ název:
Pach krve

It's the last one you'll ever take.

MPAA:  Rated R for strong violence and gore, some language and drug use.
Produkcia: Constantin Film McOne Newmarket Films Stan Winston Productions Summit Entertainment

Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(SK): 6.05.2004
Kino premiéra(USA): 30.05.2003
Minutáž: 1 hodina, 24 minút
Krajina: USA / Germany
Rozpočet:
 $10,000,000 
Žánre: Thriller, Horror
Réžia
Rob Schmidt
Scenár
Alan B. McElroy
Hrajú
Desmond Harrington, Eliza Dushku, Emmanuelle Chriqui, Jeremy Sisto, Kevin Zegers   [...viac]
Prehľad Recenzie Fotky Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
Chris sa vybral kvôli pracovnej ponuke autom cez Apalačské pohorie v Západnej Virgínii, na jednej odbočke však narazí do zhavarovaného auta a zostane v pasci nepriechodného údolia. Stretáva skupinku , ktorá je na výlete. Dvaja z nich ostanú v aute, ďalší sa vyberú hľadať pomoc. Narazia na chatrč, ktorá je obývaná trojicou zdegenerovaných vyhladnutých ľudských kreatúr. Sú to kanibali a tak sa začína uprostred tajomných hôr desivý krvavý lov ... oficiálny text distribútora.
Zoznam všetkých recenzii
   Recenzia  
Dátum: 07.04.2005
Autor: Nefertiti
Vykašlite sa na letné lovestory. Toto leto bude kinám vládnuť debutujúci film Roba Schmidta o tom, že do lesa môžu len nebojácni, alebo úplní úchyláci. Už počas úvodných titulkov, na pozadí röntgenových snímok niečoho strašného, vám bude tuhnúť krv v žilách. Nervydrásajúca hudba od začiatku dáva tušiť, že film nebude žiadnou nedeľnou prechádzkou, ale poriadnym masakrom. Pripravte sa na „live and let die.“
Chris Finn (Jeremy Sisto) cestou na pracovný pohovor uviazne v zápche na diaľnici v Greenbrier Backcountry. Po krátkom, no netrpezlivom čakaní obráti auto smerom na benzínku, odkiaľ by si rád zavolal. Dementný dedo ako jediný personál mu však nie je ochotný ničím pomôcť. Chris teda zíde na lesnú cestu, vedúcu cez Apalačské pohorie Západnej Virgínie, za vidinou možnej skratky. Jeho pozornosť odpútavajú mŕtve zvieratá, váľajúce sa pri ceste. Navyše vrazí do odstaveného auta mladých výletníkov. Bez komunikačných a dopravných prostriedkov sa so skupinou mládežníkov vydáva vyhľadať mesto, či prípadnú pomoc. Cestou natrafia na lesný dom. Po jeho krátkej, ale hrôzostrašnej exkurzii je každému jasné, že lesné víly v ňom zrovna nebývajú. Na vygradovaní napätia si dal Stan Winston (umelecký grafik a špeciálny maskér postáv ako Terminátor, Predátor či Votrelec...) priam oscarovo záležať. Nie jeden úchylák, ale rovno traja zdegenerovaní kanibali si z perníkového domčeka urobili špajzu na mäsko z chutných turistov. Ich tváre nie sú o nič menej strašidelné ako masky prsteňových škratov a hrbaté, zavalité telá by mohli kľudne konkurovať Quasimodovi.
Vyľakaná skupinka na čele s ľadovo rozvážnym Chrisom hľadá úkryt v priľahlých lesoch. Trojica zabijakov však tieto končiny pozná ako vlastné zakrvavené dlane. Brutálna naháňačka lovcov a lovených sa práve začína. Zatiaľ čo obludy sebaisto bojujú so sekerami, nožmi, reťazami a plným tulcom vlastnoručne zhotovených šípov, mládežníci sa riadia únikovou stratégiou koristi. Lenže dokedy? Pach krvi je pre dravcov čoraz lákavejší a hodená slučka okolo lesa sa pomaly začína sťahovať.
Film je klasickým, nadpriemerne natočeným hororom. Reálne prostredie, vierohodné efekty a šikovní hrdinovia vytvárajú dokopy strhujúci akčný maratón, kde prvou cenou je vlastný život. V celom filme sa skôr veci dejú, ako by sa o nich rozprávalo. Dialógy sú často ufňukané, ale krátke a hlavne prichádzajú vtedy, kedy majú. Záporáci nie sú psychologicky prepracovaní, ale aspoň pôsobia spontánne. Celkový dojem je výborný. Ak by si filmári odpustili potitulkový odkaz na ďalšie pokračovanie, vytvorili by pravdepodobne netradične zaujímavý koniec. Takto dodržali pravidlá hororu do posledného bodu.
Nuž, bodaj by mal klasický film aj klasický úspech.  Recenzia  
Dátum: 11.11.2003
Autor: studna.net
www.studna.net
HODNOTENIE:60%


O krvavej chalúpke
  Recenzia  
Dátum: 21.07.2005
Autor: Mischo
Kto povedal, že prechádzky po lese sú zdravé? Buď to bol šialený mäsiar, posadnutý ľudským utrpením, alebo človek, ktorý v skutočnom lese nikdy nebol, o lesoch Západnej Virgínie ani nehovoriac. Len nech to skúsi vysvetliť tým šiestim úbožiakom – podľa možnosti skôr, ako sa pominú!
Keď sa povie tínedžerská vyvražďovačka, už aj stredne pokročilému filmovému konzumentovi sa postavia vlasy dupkom a v mysli sa mu vybaví obraz americkej high school, pár cukríkovo sladkých dievčat v obtiahnutých džínsach, zhruba rovnaký počet fešných chlapcov v rozpuku mladosti a hromada infantilného humoru, prekladaná systematickou likvidáciou všetkých zúčastnených podľa šablónky, ktorej okraje sú kvôli neustálemu obkresľovaniu už poriadne zubaté. Nuž a keď vám teraz poviem, že vo filme Pach krvi je boju o holý život vystavená šestica mladých ľudí, pravdepodobne ani nebudete čítať ďalej. Lenže práve takejto schéme sa režisér Rob Schmidt a jeho štáb chceli vyhnúť a namiesto toho sa pokúsili nadviazať na tradíciu hororových filmov spred tridsiatich rokov. Poviete si, že umiestniť partiu dorastencov do lesa, namiesto do napohľad pokojného amerického mestečka, vyškrtať všetky „vtipné hlášky“, nôž nahradiť hrdzavou pílkou a pištoľ primitívnym lukom nestačí. Ale nebudete mať celkom pravdu.
Príbeh filmu je jednoduchý: Vyštudovaný lekár Chris cestuje na pracovný pohovor, kvôli dopravnej zápche na diaľnici je však nútený odbočiť na nepoužívanú cestu, vedúcu cez les. Tam sa dostane do kolízie s autom skupinky piatich mladých ľudí, s ktorými sa potom vydáva hľadať pomoc, aby bol napokon nútený bojovať o prežitie na úteku pred trojicou miestnych zdegenerovaných kanibalov. Od začiatku je jasné, že všetko sa to aspoň pre niektorých musí skončiť šťastne. Dej aj poradie úmrtí sú predvídateľné a na diváka nečakajú nijaké šokujúce zvraty. Fakt, že mimoriadne aktívna záľuba mutantov v nezvyčajnom kulinárskom umení už roky uniká pozornosti neďalekého civilizovaného sveta, trochu pokazí náladu, ale dá sa prežuť. O čosi prekvapivejšia je úplná absencia akéhokoľvek tajomstva (už v prvej polhodine filmu je jasné, kto a prečo vraždí). Spontánne sa vynára otázka, čo vlastne robí tento horor hororom? Odpoveď je – atmosféra. Nech som sa premáhal, koľko som chcel, neubránil som sa samovoľným sťahom svalstva na celom tele aj napriek tomu, že tvorcovia ma zbytočne neotravovali lacnými, lež spoľahlivými ľakačkami (pravdaže, ani tie celkom nechýbajú). Pri pohľade na zlovestne pôsobiacu chatrč uprostred hôr vám ani nenapadne, že v skutočnosti ju postavili v nejakom parku a scéna úteku vrcholkami ihličnanov ani zďaleka nevyzerá ako bezstarostná prechádzka po kovovej konštrukcii obalenej umelou kôrou niekde v štúdiu. Škoda len tej zbytočnej scény pred titulkami (film by sa zaobišiel aj bez nej) a pomaly chorobného návyku prilepiť k filmu alibistickú scénu kvôli prípadnému pokračovaniu.
Podčiarknuté, sčítané: Pach krvi sa dá prežiť aj bez toho, aby vás svedomie po celý čas zasypávalo výčitkami, že ste peniaze vyhodené za film mohli investovať radšej do vlastnej budúcnosti. Režisér odviedol v rámci žánru prácu, za ktorú sa nemusí hanbiť, Stan Winston so svojimi špeciálnymi efektmi opäť nesklamal (mutanti sa na plátne objavujú s múdrou striedmosťou a kaličené údy nepríjemne čvachcú) a herci odkričali svoje úlohy uspokojivo. Navyše to stihli v rekordne krátkom čase necelých deväťdesiatich minút, takže im na rozdiel od záľahy iných filmov nezostal čas na nudenie diváka.

Napíš vlastnú recenziu Réžia
Rob Schmidt
Crime and Punishment in Suburbia, The Alphabet Killer, Eliza Dushku: Babe in the Woods
 Scenár
Alan B. McElroy
Spawn, Ballistic: Ecks vs. Sever, Left Behind
 Hrajú
Desmond Harrington
We Were Soldiers, Ghost Ship, The Messenger: The Story of Joan of Arc
Eliza Dushku
True Lies, Jay and Silent Bob Strike Back, Bring It On
Emmanuelle Chriqui
Waiting..., Detroit Rock City, 100 Girls
Jeremy Sisto
Clueless, Suicide Kings, Thirteen
Kevin Zegers
Dawn of the Dead, Transamerica, Zoom
Lindy Booth
Dawn of the Dead, Cry_Wolf, American Psycho II: All American Girl
Julian Richings
Cube, Urban Legend, Open Range
ďalší >>
  Wallpaper

800x600
1024x768
1280x1024

Všetky tapety k tomuto filmu


  Rebríčky s týmto filmom
moja topka naj filmov (16) buffygellar
Čo by som nexcel... (12) Suteren
Horory, na ktoré sa nezabúda (25) elizabeth
Strach a hrúza , moja múza (27) zbojnix
Horory, tak ako som ich začala pozerať... (22) alansova
Moje horory... (13) Dianita
Strach a hrôza, nám klope na dvere! Pustíme ju ďalej? (20) T2-maximus
Celkom Dobrééé Horrory (50) Kachorra
Horrory, ktoré mám na DVD (25) Kachorra
Moj rok 2003 (36) hororka
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.