Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
67%
67%
(9 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Hellraiser: Inferno (2000)

  • Hellraiser V

  • Hellraiser V: Inferno

  • Inferno

  • Hellraiser 5

  • Hellraiser 5: Inferno

Príbuzné filmy
 Hellraiser 5: Inferno (2000)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   


Pridaj plagát
Anglický názov:
„Hellraiser: Inferno“
CZ název:
Hellraiser: Inferno

The Terrifying New Chapter In The "Hellraiser" Legacy!

MPAA:  Rated R for strong violence and gore, language, sexuality and drug use.

Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(USA): 3.10.2000
Minutáž: 1 hodina, 39 minút
Krajina: USA
Rozpočet:
 $2,000,000 
Žánre: Horror
Réžia
Scott Derrickson
Scenár
Clive Barker, Paul Harris Boardman
Hrajú
Craig Sheffer, Nicholas Turturro, James Remar, Doug Bradley, Nicholas Sadler   [...viac]
Prehľad Recenzie Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.

Zoznam všetkých recenzii
 PEKELNÍKOV COMEBACK
  Recenzia  
Dátum: 03.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
HODNOTENIE:80%
Keď som nedávno týral buľvy stupídnym vreskotovským odvarom Temná legenda 2: Posledný rez, z driemot pri jeho sledovaní ma vytrhla len jediná, až podozrivo výborná, skutočne hrôzostrašná scéna - maskovaný vrah v nej zaživa vyrezal mladej kočke obličku a dal ju zožrať psovi, načo obeť ukážkovo dekapitoval rozbitým oknom. Ten výjav akoby pochádzal z celkom iného filmu, skoro akoby sa v ňom ozvali nekompromisne brutálne 80-te roky. Už vtedy som tušil, že keď dajú Scottovi Derricksonovi namiesto blbej teenagerskej vyvražďovačky režírovať poriadny krvák, bude to stáť za to. Došlo na moje slová. Šéfovia Dimension Films, sekcie Miramaxu, tomuto talentovanému chlapíkovi zverili piate pokračovanie kultovej série Hellraiser. A veru - stojí to za to!
Joe je poliš. Poliš, ktorému nerobí problém šlohnúť nejaký koks, aby si zaň potom mohol kúpiť prostitútku, hoci doma ho čaká žena s dcérkou. Poliš, ktorý bez mihnutia oka podstrčí na mieste činu falošné dôkazy, aby mohol vydierať svojho kolegu. Skrátka poliš ako každý druhý. Jedného dňa Joeovi zveria prípad čudesnej vraždy. Jej charakter najlepšie vystihne jeden z policajtov, ktorý hneď vo dverách podá Joeovi identifikačnú kartu obete: "Takto ten chlap vyzeral, keď mal ešte hlavu." Po zemi sa v kalužiach krvi povaľujú kusy mäsa, vnútornosti, strašnou silou odšklbnuté končatiny. A reťaze s ostrými hákmi. A tajomná kocka-hlavolam. A odrezaný detský prst, ktorého majiteľ podľa všetkého ešte stále žije...
Samozrejme, rozfranforcovaná mŕtvola zďaleka nie je posledná. Beštiálnych vrážd pribúda ako hmyzu na zdochnutej mačke. A pri žiadnej nechýba bacuľatý detský prstík. Joe zistí, že za všetkými tými ukrutnosťami stojí záhadná osoba prezývaná Inžinier. A pochopí, že toto monštrum s ním hrá krutú hru, ktorej zmysel mu zatiaľ uniká. Navyše Joea odvtedy, čo so sebou vláči tú čudnú kocku, mátajú veľmi živé vidiny, v ktorých ho prenasledujú odporne zohavené kreatúry. Jedna z nich má hlavu naježenú tuctami do lebky zarazených ihiel. "Vitaj v pekle, Joe!"
Áno, vážení, Pinhead je späť a po otrasnej štvrtej časti to tenotokrát rozbalil v plnej paráde. To znamená veľmi pochmúrne a veľmi krvavo. HELLRAISER: INFERNO mal síce veľmi skromný rozpočet a putoval rovno na video a DVD, ale zato je rukolapným dôkazom faktu, že keď máte kvalitný scenár a schopného režiséra, zaobídete sa aj bez drahých efektov. Tu musím upozorniť starých hellraiserovských fanúšikov, aby nečakali tradičné reťazové orgie, ani zástupy bizarných Cenobitov, ani tony Pinheadových hlášok. V centre pozornosti je spomínaný antihrdina (Joea v celkom slušnom podaní Craiga Sheffera počas 90-tich minút kamera prakticky nespustí z objektívu) a jeho postupne sa rozkladajúca psychika. Motív s kockou a Cenobitmi do jeho príbehu presakuje len pozvoľna a akoby nepriamo, znie v podklade ako nenápadná, predsa však temne duniaca basová linka. A práve v tomto sa Derrickson naozaj predviedol. Vďaka tomu, že vám Pinheada nestrká pred nos v jednom kuse, je "Ihlohlavov" nástup v závere filmu skutočne pompézny a vy máte pocit, že jedna ohákovaná reťaz zasiahla i vás - máte chuť kričať bolesťou a rozkošou zároveň ako správna cenobitská obeť. Rovnako zimomriavkové sú i krátke vstupy dalších klasických hellraiserovských rekvizít, najmä zjavenie sa známeho stĺpu utrpenia. Na prísloví "menej je niekedy viac" asi naozaj niečo bude.
HELLRAISER: INFERNO je horor ako zo starých dobrých čias. Neotravujú v ňom žiadni cukroví dorastenci, brutalita sa neobrusuje v záujme nižšej vekovej prístupnosti, darmo by ste čakali na odľahčenie v podobe popkultúrnych hlášok. Je to dospelý, inteligentný, krvavý, temný a poriadne depresívny horor, ktorý svojou bezútešnou atmosférou akoby prvému Hellraiserovi z prázdnej očnej jamky vypadol. Nikto nechápe, prečo sa od neho Clive Barker dištancoval. Je to totiž dôstojné pokračovanie slávnej hororovej série. Som si istý, že i vás Pinhead opäť nemilosrdne "zahákuje" a strhne do svojej čvachtavo krvavej náruče. Mimochodom, šiesta časť sa už pripravuje. Pamätajte: Doug Bradley sa vráti a peklo príde s ním!
Napíš vlastnú recenziu Réžia
Scott Derrickson
The Exorcism of Emily Rose, Ghosting, Paradise Lost
 Scenár
Clive Barker
Candyman, Hellbound: Hellraiser II, Hellraiser III: Hell on Earth
Paul Harris Boardman
The Exorcism of Emily Rose, Urban Legends: Final Cut, Ghosting
 Hrajú
Doug Bradley
Hellraiser, Hellbound: Hellraiser II, Hellraiser III: Hell on Earth
Craig Sheffer
A River Runs Through It, Some Kind of Wonderful, Head Above Water
Nicholas Turturro
The Longest Yard, Excess Baggage, Jungle Fever
James Remar
What Lies Beneath, The Girl Next Door, Blade: Trinity
Nicholas Sadler
Twister, Scent of a Woman, Disclosure
Noelle Evans
15 Minutes, Frankenfish, Dangerous Proposition
ďalší >>

  Rebríčky s týmto filmom
Best OF Stephen KING (11) jules
Vsetky moje filmecky... (255) delir
Dobre horory (25) dede
Moje originálne DVD (53) D1zzy
Brána do pekla (8) demonx
My HorrorS!! (16) Rasta
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.