Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
52%
52%
(37 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

  Oficiálna webstránka:
www.spe.sony.com/mov...

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Ghosts of Mars (2001)

  • Duchovia Marsu (2001)


  • John Carpenter's Ghosts of Mars

  • more


Fotografie z filmu
Ďalšie fotky... Duchovia Marsu (2001)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   

Ghosts of Mars
© Screen Gems
Zobraziť všetky plagáty
Pridaj plagát
Anglický názov:
„Ghosts of Mars“
CZ název:
Duchové Marsu

You Don't Stand A Ghost Of A Chance

MPAA:  Rated R for strong violence/gore, language and some drug content.
Produkcia: Screen Gems

Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(USA): 24.08.2001
Minutáž: 1 hodina, 38 minút
Krajina: USA
Rozpočet:
 $28,000,000 
Žánre: Sci-Fi
Réžia
John Carpenter
Scenár
Larry Sulkis, John Carpenter
Hrajú
Natasha Henstridge, Ice Cube, Jason Statham, Clea DuVall, Pam Grier   [...viac]
Prehľad Recenzie Fotky Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
Rok 2025. Ľudia osídlili planétu Mars a ťažia v tamojších baniach. Polícia vykonáva pravidelné revízie a v odľahlej časti sa stretne s hrozným prekvapením. Armáda marťanských duchov ovládla ľudské telá a mieni zničiť všetkých nevítaných hostí na planéte.
Zoznam všetkých recenzii
 ČERVENOČERVENÝ MARS
  Recenzia  
Dátum: 03.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
HODNOTENIE:40%
Boli časy, boli, ale už sa pominuli, keď John Carpenter nakrúcal horory, ktorými filmoví kritici dodnes dokazujú tvrdenie, že nejasné tušenie zla a jeho zobrazovanie iba v náznakoch ďaleko účinnejšie zalomcuje divákom než kýble krvi a panvice plné zľahka opražených mozočkov. Aká je situácia dnes? Zatiaľčo hollywoodski nováčikovia (trebárs Shyamalan) sa vracajú k minimalistickým výrazovým prostriedkom, Johnny sa na staré kolená odtrhol z reťaze a v jeho ostatných filmoch sa ostošesť dekapituje, okýpťuje, derie z kože, vyvrháva, prosto dochádza k aplikácii štandardných postupov z mäsovýroby na ľudskom materiáli. To by bolo v poriadku. Keď však mohutné krvavé čliapance a spŕšky odťatých údov iba chabo maskujú mizerne napísaný scenár, (pod)priemerné herecké výkony, celkovú lacnosť a absenciu akýchkoľvek režijných nápadov, tak treba volať Houston, pretože je tu problém.
Keď som sa istého kinára spýtal, prečo sa distribútor napokon rozhodol nepustiť DUCHOV MARSU do českých a slovenských kín a vydať ho iba na videokazetách, pokrčil nosom: "Pretože je to krvavý, nepríjemný, depresívny film a z testovacej projekcie sme všetci vyšli totálne znechutení." Hneď som si začal mädliť ruky, že pre nás Johnny prichystal ďalšiu zo svojich rozkošných čudesností. Lenže moje orgazmy boli (ako zvyčajne) predčasné. DUCHOVIA MARSU už nie sú ani to povestné béčko, je to odvar z béčka. Konkrétne to vyzerá, akoby niekto dostal do paprčí neschválený scenár na pokračovanie Čiernočiernej tmy a prihodil doňho ešte za hrsť klišé a za dve hrste nudy. Píše sa 22. storočie. Mars je kolonizovaný a prešpikovaný baňami. Do jedného z odľahlých, červeným pieskom zaviatych mestečiek prichádza opancierovaný vlak a v ňom špeciálne policajné komando (veľké búchačky, čierna koža, okuliare s farebnými sklami). Jeho úlohou je v miestnej väznici vyzdvihnúť mimoriadne nebezpečného gaunera Mláťačku Williamsa. Lenže na uliciach je ticho, ako keby v telke dávali finálový futbalový zápas Mars - Jupiter. Poliši čoskoro zistia, že Williams a jeho spoluväzni sú posledné živé duše v mestečku. Všetci ostatní visia dolu hlavami, či presnejšie povedané dolu ovisnutými rukami - všetky kotrby si niekto vzal ako suveníry. "Čo sa tu, kurva, stalo?" Stalo sa, kurva, to, že baníci pri povrchovej ťažbe odkryli vchod do podzemných kobiek, z ktorých sa vyvalilo čosi ako červená hmla. Tá vliezla niektorým baníkom do všemožných telesných otvorov a zmenila ich na hulákajúcich magorov, ktorí nemajú inú starosť, len mávať nabrúseným železom, sekať všetkým hlavy a nabodávať ich na koly. No, a aby sa komando prestrieľalo z obkľúčenia, musia jeho členovia zmeniť postoj i k Williamsovi. Želiezka dole, tu máš brokovnicu... Och, božééé!
Čo vás zaťahá za buľvy ako prvé, je očividný nedostatok peňazí. Jeden plechmi obitý vlak, jedna červeným pieskom vysypaná štúdiová ulička, zopár interiérov pozostávajúcich z holých, iba sem-tam krvou ošplechnutých stien. Veľmi jednoduché kostýmy (prišite na rukáv koženej bundy nášivku a máte policajnú uniformu), bežná výzbroj (sapíky, pištole, brokovnice, nič futuristické). Jediná vec, pri ktorej producent nešvihal štáb trstenicou po prstoch, sú gore-efekty. Všetko to mäso vyzerá fakt čvachtavo, a keď hnusáci začnú po komande hádzať čosi ako cirkulárkové kotúče - mňam. Slzím z faktu, že hoci malo spočiatku ísť o dolármi nadupaný projekt (napríklad bojovú choreografiu mal robiť sám Yuen Wo-Ping), nakoniec to vyzerá ako televízny film. Veľmi lacný televízny film. Herecké výkony tomu tiež bohvieako nepomohli - sú slabučké ako tretí krát vypálený slivkový kvas. Jedine Natasha Henstridge v úlohe šéfky komanda zo seba dostala čosi súce, ale raper Ice Cube ako Williams je napriek svojej pokožke absolútne bezfarebný a Jason Statham, ktorý bol táááký skvelý v Ritchieho Podfuc(k)u, je až nepochopiteľne otravný a divák sa vyslovene teší, kedy ho potvoráci konečne zotnú ako vianočnú jedličku.
Ale teraz už zapichnime Júliu a dovŕšme tú tragédiu - na DUCHOCH MARSU je najhoršie, že réžia nestojí za nič. Na jednej strane je fajn, že Carpenter nie je žiadna mäkotina, doslova kašle na divákovo psychické pohodlie a neváha poskytnúť mu nepríjemný zážitok takmer až na fulciovskej úrovni (brutalita, nesympatické postavy, komplikovane rozprávaný dej či hlučná metalová muzika v podaní samotného Johna a skupiny Anthrax), ale zároveň je až zúfalo bez nápadu. Neuvidíte tu jediný zaujímavý uhol pohľadu či nestradičný záber, kameru snáď mal na starosti niekto s obrnou a strihač to asi robil ako fušku po nociach, takže nad tým zaspával. Medzi DUCHMI MARSU a napríklad takým Bladeom II akoby viselo tridsať rokov vývoja filmových výrazových prostriedkov. Až mám podozrenie, že to Carpenter takto nakrútil zámerne - koniec-koncov, ide o akúsi sci-fi verziu klasickej westernovej schémy. Ak tým mal v úmysle vytočiť diváka, podarilo sa mu to excelentne.
Ako to už u kultových režisérov býva, ani Carpentera si nikdy neobľúbili široké divácke masy - zato má svoj okruh verných fanúšikov, ktorí mu vyzobú z ruky aj ten posledný vybitý zub. Obávam sa ale, že toto sústo by im mohlo zaskočiť.
Napíš vlastnú recenziu Réžia
John Carpenter
Halloween, The Thing, Escape from New York
 Scenár
John Carpenter
Assault on Precinct 13, Halloween H20: 20 Years Later, The Fog
 Hrajú
Natasha Henstridge
The Whole Nine Yards, Species, The Whole Ten Yards
Ice Cube
Three Kings, Anaconda, Boyz n the Hood
Jason Statham
Snatch., Lock, Stock and Two Smoking Barrels, The Italian Job
Clea DuVall
Identity, 21 Grams, The Grudge
Pam Grier
Jackie Brown, Mars Attacks!, Bill & Ted's Bogus Journey
Joanna Cassidy
Blade Runner, Who Framed Roger Rabbit, Chain Reaction
Wanda De Jesus
Blood Work, Flawless, The Glass Shield
ďalší >>
  Wallpaper

1024x768


  Rebríčky s týmto filmom
Filmy, ktoré zahanbujú kinematografiu 2 : Judgement Day (20) ABBAManiac
X filmov, kt. sa BOJÍM :-) (28) alicevil
PREPÁČTE, ale škoda času... (8) dominika11
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.