Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
5%
5%
(4 hlasy)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Killer Barbys


  • The Killer Barbies (1996)

  • Vampire Killer Barbys (1996)

Príbuzné filmy
 Mäso pre zámockú pani (1996)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   

Zobraziť všetky plagáty
Pridaj plagát
Anglický názov:
„Killer Barbys“


Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Krajina: Spain
Žánre: Horror, Comedy, Musical
Réžia
Jesus Franco
Scenár
Jesus Franco, Patxi Irigoyen
Hrajú
Santiago Segura, Mariangela Giordano, Aldo Sambrell, Charlie S. Chaplin, Silvia Superstar   [...viac]
Prehľad Recenzie Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
Krviplná dráma o návšteve punkovej skupiny, majúcej videoklipy na MTV, vo vidieckom aristokratickom sídle nastražujúcom pre ctibažných a neukojených členov skupiny prekérne orgie na zámku úplne zabíjajúcom záhadnými, tajuplnými a hlavne krvavými spôsobmi.
Zoznam všetkých recenzii
 MASO PRO ZÁMECKOU PANÍ
  Recenzia  
Dátum: 03.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
HODNOTENIE:20%
Zo Španielska pochádza veľa dobrých vecí. Napríklad býčie zápasy - veď čo už môže byť väčší pôžitok, než dívať sa na zmasakrovanie nejakého tupého hoväda a potom si pomaškrtiť na jeho varlatách? Alebo také španielske mušky, povestný to prostriedok na spevnenie mužstva a zmäkčenie ženstva, oproti ktorému je Viagra obyčajná lentilka. A kto by nefandil španielskej inkvizícii, tomu združeniu tolerantných a pokorných duchovných, ktorí boli pre službu v mene pokroku ľudstva takí zapálení, že od nich občas chytili i náhodní okoloidúci? Veru, krajina pod Pyrenejami dala svetu veľa úžasných vecí. A platí to aj pre tamojšiu kinematografiu. No dobre, pseudoinťošské báchorky pána Almodóvara sú stále o tom istom a Buňuel od rozrezávania ženského oka britvou v Andalúzskom psovi tiež nenatočil nič poriadneho. Lenže potom nastúpila nová režisérska (de)generácia. Alex De La Iglesia zachránil reputáciu španielskeho filmu ultrabrutálnou akčnou sci-fi morbidkomédiou Spolok mutantov, ktorú vlani vysielala v rámci tzv. kinoklubu STV2 (!). Bol to silný zážitok, a preto autor tejto recenzie, keď uvidel vo videopožičovni novinku MÄSO PRE ZÁMOCKÚ PANI s prípisom "kultový španielsky horor", chňapol po nej ako pysky po naslinenom prste.
Režisér Jess Franco je očividne z rovnakého súdka ako spomínaný De La Iglesia. Už pôvodný názov filmu "Killer Barbies" sľuboval mastné brakové orgie, a skutočne - tak nadšene stupídnu zmes sadistického násilia, nahých tiel, rockovej muziky a zvrhlého humoru sme tu už dávno nemali. MÄSO sa vlastne ani nedá označiť za béčko, toto je prinajmenšom efko. Rocková skupina Killer Barbies počas nočného presunu na miesto ďalšieho koncertu uviazne so svojou dodávkou kdesi na Los Lazoch. Lesy sú tu zahmlené, na mesiac v splne vyjú vlci a k pokazenému vozidlu prichádza temná postava v klobúku a s lampášom v ruke. Je to majordómus z neďalekého zámku. Navrhne unaveným (a zhúleným) rockerom, že môžu v pochmúrnom sídle prespať, kým ráno nepríde odťahovka. Ďalší vývoj udalostí každý z vás ľahko uhádne. Zámocká pani je niekoľkostoročná beštia, pravidelne reštaurujúca svoj rozkladajúci sa imidž krvou mladých ľudí. Majordómus plní funkciu nadháňača mäsa, v čom mu výdatne pomáhajú dementný sluha a dvaja mongoloidní krpáni. Ešte stále by to mohol byť tradičný horor. Lenže potom spod masky príčetnosti začnú prebleskovať prvky ako sluhova jazda na traktore s nabrúsenou kosou na pleci (musíte si to predstaviť), či jeho podarúnok odrezaného ucha trpaslíkom za prísľub nočných radovánok. A keď toho debila uvidíte voziť mŕtvoly do kuchyne na fúriku, budete v obraze. MÄSO je mimoriadne úchylná komédia v štýle Jima Wynorského či Freda Raya, nad ktorou znalci a milovníci filmového trashu ako Marek Dobeš či páni z Rigor Mortis určite budú slintať blahom. Priznám sa, že aj ja som si tu našiel zopár scén, ktoré s hlučným entuziazmom reprodukujem kamošom pri pive. Neuveriteľný je najmä výjav, kde sluha s vidlami naháňa po lese dvoch členov kapely. Chalan sa kamsi stratí, načo sluha zaženie speváčku do bezvýchodiskovej situácie a chystá sa ju doraziť. Vtedy sa statočný rocker vracia na parnom valci (!!!) a nemilosrdne, v detailnom zábere chlapa s vidlami roztlačí na mozgovo-črevno-krvavú placku. Dialóg, čo odznie vzápätí, zostane hlbokými ryhami naveky vyrytý v mojej šedej kôre. Hrdinka: "Myslela som, že nemáš vodičák!". Hrdina: "Na dodávku nie. Ale na parný valec áno!".
Aby som to zhrnul, keby MÄSO niekto zostrihal na takých 15-20 minút, vznikla by podobne geniálne uletená záležitosť ako "Intelektuál". Bohužiaľ, na môj vkus príliš veľké škáry medzi masívnymi brvnami zvrhlej invencie sú vyplnené šedivým blatom nudy. Áno, párkrát som sa schuti zasmial, ale než tento film pozerať ešte raz, to radšej zvolím chôdzu v známom módnom doplnku zvanom španielska čižma.
Napíš vlastnú recenziu Réžia
Jesus Franco
Jack the Ripper, Screams in the Night, Marquis de Sade: Justine
 Scenár
Jesus Franco
Zombie Lake, The Vampire Women, The Castle of Fu Manchu
Patxi Irigoyen
Don Quijote de Orson Welles
 Hrajú
Santiago Segura
Blade II, The Day of the Beast, Beyond Re-Animator
Mariangela Giordano
Stasera a casa di Alice, Burial Ground: The Nights of Terror, Demons 4: The Devil's Daughter
Aldo Sambrell
The Good, the Bad and the Ugly, For a Few Dollars More, A Fistful of Dollars
Silvia Superstar
Killer Barbys vs. Dracula, Cannibal Massacre
Carlos Subterfuge
Lust for Frankenstein
Angie Barea
Kárate a muerte en Torremolinos
ďalší >>

  Rebríčky s týmto filmom
Best Shits Ever (30) wega
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.