Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
59%
59%
(20 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Mimic (1997)

  • Judus (1997)

Príbuzné filmy


Fotografie z filmu
Ďalšie fotky... Mimic (1997)

  Pridať do filmov, ktoré som videl | ktoré chcem vidieť   

Mimic
© Dimension Films
Zobraziť všetky plagáty
Pridaj plagát
CZ název:
Mimic

For thousands of years, man has been evolution's greatest creation... until now.

MPAA:  Rated R for terror/violence and language.
Produkcia: Dimension Films

Titulky k filmu

Chýba tu niečo? Pridajte to!


Kino premiéra(USA): 22.08.1997
Minutáž: 1 hodina, 45 minút
Krajina: USA
Rozpočet:
 $25,000,000 
Žánre: Thriller, Horror, Sci-Fi
Réžia
Guillermo del Toro
Scenár
Donald A. Wollheim, Matthew Robbins
Hrajú
Mira Sorvino, Jeremy Northam, Alexander Goodwin, Giancarlo Giannini, Charles Dutton   [...viac]
Prehľad Recenzie Fotky Trailer Zaujímavosti
   Na tejto strane si môžete prečítať recenzie od naších interných a exerných prispievateľov.
New Yorkom sa zakráda smrť v podobe švábov. Nový druh vyklonovaných chrobákov ich napodobní, zničí a po šiestich mesiacoch sám vymre. Časom však vedci zistia, že chrobáky prežili a dokonca dokážu napodobniť aj človeka. Začína sa lov na ľudí...
Zoznam všetkých recenzii
 DOBRÚ CHUŤ, CHROBÁČIK!
  Recenzia  
Dátum: 04.03.2003
Autor: Ďuro
fantazia.sk
Zahrám sa na proroka na vrhnem do placu názor, že v blízkej budúcnosti sa jednou zo žiarivých režisérskych hviezd pravdepodobne stane pán GUILLERMO DEL TORO. Zvláštne meno, však? To bude asi tým, že tento chlapík je Mexičan ako poleno. Keďže však mexická kinematografia robí do sveta len o málo väčšie diery než tá naša slovenská, milý Guillermo si zbalil celuloid a odfrčal priamo do júesej. A kde inde, než u progresívnej spoločnosti Miramax mohol dostať tento neznámy, ale nesporne talentovaný režisér svoju prvú veľkú príležitosť? Debut, ktorým síce nezlámal komerčné rebríčky, ale zato sa mu dostalo veľmi pozitívnych kritík (vrátane tejto), sa volá MIMIC. Nie, nejde o biografiu Bolka Polívku, ten názov nemá nič spoločné s mimikou ani žiadnym mímom. Je odvodený od slova mimikry. Áno, tušíte správne, je to o hmyze. A rovno o tom najsympatickejšom - o šváboch. Fór je v tom, že títo roztomilí a všade vrelo vítaní zástupcovia živočíšnej ríše sú vo filme Mimic veľkí ako človek, ba čo viac, oni sa na človeka aj podobajú. Ako je to možné? Nuž tak, že tieto zmutované potvory, živiace sa bezdomovcami v newyorských stokách a zatúlanými deťmi v metre, majú mimoriadne vyvinutú schopnosť splynúť s prostredím či dokonca maskovať sa za tvorov, medzi ktorými sú nútení žiť. Teda za ľudí. Viem, znie to ako kravina, ale ubezpečujem vás, že kvalitná práca trikových tvorcov vám ten pochybovačný úškrn zotrie z tváre.
Chápem, ešte stále si myslíte, že je to len ďalší tuctový horror o prerastených príšerách z kanálu. Chyba. Mimic totiž patrí vo svojom žánri k slušnému nadpriemeru, k čomu značne prispieva fakt, že autori sa vás nesnažia šokovať od prvej minúty, ale ukážu vám zlo v plnej paráde až niekedy v druhej polovici filmu. Pritom počas prvej polovice sa vôbec nenudíte, práve naopak - pozvoľné prebúdzanie sa hrozby, kombinované so zámerne zle nasvietenými a o to zlovestnejšími detailmi hmyzích tiel, schovávajúcimi sa v temných kútoch, napne diváka lepšie než škripec španielskeho inkvizítora. Scény zabíjania sú skutočne brutálne, hoci pri nich bolo použitého pozoruhodne málo kečupu a sú rafinovane nastrihané tak, že vlastne nevidíte, čo hmyzí zabiják svojej obeti práve odtrhol. Práve táto "znížená doslovnosť" napĺňa Mimic tou správnou strašidelnou atmosférou. Navyše sa tvorcom podarilo rozbiť niekoľko horrorových klišé. Dokazujú to predovšetkým už spomenuté detské obete (nie som žiadny nekropedo, ale už mi pripadá trápna tá až kŕčovitá snaha amerických filmárov neukazovať na plátne umieranie detí, pričom je jasné, že práve ony musia byť logicky najpočetnejšou skupinou obetí pri katastrofách typu Armageddon, Hviezdna pechota či Godzilla). Takisto oceňujem, že v záverečných sekundách zlo zase neožije a nevystraší nás prísľubom pokračovania.
Hereckému obsadeniu dominuje MIRA SORVINOVÁ v úlohe doktorky Tylerovej, ktorá nechtiac spôsobila mutáciu švábov a chtiac sa teraz musí postarať o dôkladnú dezinsekciu kanalizácie. Táto držiteľka Oscara za vedľajšiu úlohu v Allenovej Mocnej Afrodité a bývalá priateľka Quentina Tarantina nie je žiadnou uvrieskanou obeťou, ale ženou činu z rodu Ellen Ripleyovej či Laurie Strodeovej z Halloweenu H2O. Ostatní herci jej vhodne sekundujú a v drobnej vedľajšej úlohe sa mihne aj človek s najpórovitejším nosom na svete, FRANK MURRAY ABRAHAM.
Mimic je skrátka chuťovka, ktorá strčí do vrecka Relic, obidvoch Mutantov i Horizont udalosti. V Čechách sa dostal aj do kinodistribúcie, na Slovensku máte možnosť pozrieť si ho aspoň na videu. Ja som tých pár korún na požičovné rozhodne neľutoval.
Napíš vlastnú recenziu Réžia
Guillermo del Toro
Blade II, Hellboy, The Devil's Backbone
 Scenár
Donald A. Wollheim
Mimic 2, Mimic: Sentinel
Matthew Robbins
MacArthur, Warning Sign, *batteries not included
 Hrajú
Mira Sorvino
Quiz Show, Summer of Sam, Romy and Michele's High School Reunion
Jeremy Northam
Gosford Park, The Net, Emma
Giancarlo Giannini
Hannibal, Man on Fire, Darkness
Charles Dutton
Secret Window, Alien 3, Gothika
Josh Brolin
Hollow Man, The Goonies, Melinda and Melinda
F. Murray Abraham
Amadeus, Scarface, Last Action Hero
Norman Reedus
Blade II, 8MM, The Boondock Saints
ďalší >>
  Wallpaper

1024x768


  Rebríčky s týmto filmom
Strach a hrúza , moja múza (27) zbojnix
a....hmyz (13) oblHis
10 Hororou pri pri ktorých som sa bál...ked som bol malý (10) Boris127
Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.