Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

Hviezdny prach (2007)

<< Naspäť k filmu


  Recenzia k filmu Hviezdny prach (2007) od užívateľa lucia_92


Kto sa stane kráľom Hromotrúzy? Ten, kto si získa srdce hviezdy....

Recenzia čitateľa lucia_92 - iné recenzie tohoto čitateľa
[pred 7. rokmi]

 HODNOTENIE:100%   (100%)
Príbeh Tristana, ktorý beznádejne miluje najkrajšie dievča zo svojej dedinky Wall sa stal mojou srdcovkou hneď po prvom zhliadnutí.
Všetko sa začína udalosťou, ktorá navždy zmení životy hneď niekoľkých ľudí a hviezd... Dej tohto ,,novodobého nekonečného príbehu" je pretkaný všetkým, čo každý rozprávkový príbeh musí mať. Krásna žena - v tomto prípade hviezda, zlá čarodejnica, odvážny mladý muž a neskutočné množstvo kúzelných bytostí a javov, ktoré vyrážajú dych. Nesmierne sa mi páči, ako Matthew Vaughn zvládol spracovať príbeh, ktorý bol knižne známy. Ja som knižnú verziu nečítala, ale klobúk dole pred fantáziou spisovateľa.
Režisér odviedol skvelú prácu pri tvorbe pre diváka zaujímavého a pútavého prostredia. Kontrast úplne obyčajnej dedinky Wall a čarovnej krajiny je excelentný. Z každého záberu na krajinu vyžaruje magickosť a čaro. Skalnaté útesy, na ktorých fúka vietor žijú všetkými farbami prírody, modré more, ktoré svojou sýtou farbou vťahuje diváka priamo do svojich vĺn... To všetko dodalo príbehu šmrnc, ktorý má iba málo filmov, ktoré som v poslednom čase videla.
Práca s kamerou a strih boli vytvorené tak, aby si film zachoval svoju dynamiku. Spôsob, akým je Hviezdny prach natočený udržuje diváka od začiatku do konca v napätí. Vtipné scény boli nevtieravé a špeciálne efekty zaujali aj mňa - odporcu prehnaných fantastických filmov.
Čo musím vyzdvihnúť je hudba vo filme. Pre mňa doposiaľ neznámy skladateľ Ilan Eshkeri odviedol bravúrnu prácu. Scéna, kde posledný syn kráľa - Septimus, odchádza hľadať vzácny drahokam má neuveriteľné grády a človeka úplne pohlcuje. Hudba dokázala vygradovať celý dej príbehu, zvýraznila romantické scény a spôsobila zimomriavky na celom tele diváka.
Herecké obsadenie bolo veľmi pestré a ani neznámy herec ako Charlie Cox nezaostáva za hviezdami ako Robert DeNiro či Michelle Pfeifer. A práve Chalriemu Coxovi by som sa venovala o niečo viac. Mladý herec, ktorého som videla aj vo filme Casanova predviedol heroický výkon, keď sa z nesmelého chlapčeka mení na odvážneho muža, ktorý musí riešiť bizarné problémy ako to, prečo sa zrazu objavil na mraku v strede búrky. Vyzdvihnúť musím aj jeho český dabing, kto ho nepočul, tak mal smolu. Príjemný hlas, ktorý sa dokonale hodí nie len ku charakteru postavy, ale aj k tvári herca, tentokrát dabléri trafili.
Celý film sa mi zdá byť veľmi vydarený, všetky kúsky skladačky do seba skvelo zapadajú. Na záver musím iba podporiť všetkých, ktorí si ešte film nepozreli a majú radi romantiku, vtip, dobrodružstvo, mágiu či napätie. Smelo sa pustite do pozerania Hviezdneho prachu, kde sa všetky tieto aspekty spojili do jedného diela. Vráťte sa do detských čias a nechajte sa vtiahnuť do krajiny fantázie...
Klady: herci, hudba, špeciálne efekty  Reakcie na recenziu
lucia_92
Nový člen


Žiar nad Hronom
Príspevkov: 7
    pred 7. rokmi (2011-09-18 19:26:34)
Fialenka

Ďakujem za pochvalu, veľmi si ju cením, keďže som začiatočník:D


Fialenka
Nový člen


Bratislava - Staré Mesto
Príspevkov: 0
    pred 7. rokmi (2011-09-15 19:31:36)
super

super napisana recenzia, tiez tento film zboznujem


Emiel

KarmaRank: 1Príspevkov: 22
    pred 7. rokmi (2011-09-14 10:11:30)

Myslím, že to nevadí. To sa môže stať každému. Odporúčam Ti prečítať si knižnú predlohu od Neila Gaimana. Je to jeden s mojich obľúbených spisovateľov. Jediný problém je, že slovenské vydavateľstvá ho viac-menej ešte neobjavili, takže sa to dá zohnať asi iba česky :D


lucia_92
Nový člen


Žiar nad Hronom
Príspevkov: 7
    pred 7. rokmi (2011-09-13 20:19:59)
ospravedlnenie

Všetkým milovníkom tohto filmu sa ospravedlňujem za chybu v názve, naozaj mi nevedelo napadnúť, ako sa tá krajina volala, keď som to písala:D


Emiel

KarmaRank: 1Príspevkov: 22
    pred 7. rokmi (2011-09-13 12:49:23)

Tento film mám tiež rád. Lenže by to mal byť kráľ Hromotvrzi. Inak v pohode.Ak chceš pridať svoju reakciu, musis sa
prihlásiť.

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
90%
90%
(149 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

  Oficiálna webstránka:
www.stardustmovie.co...

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Stardust (2007)

  • Hviezdny prach


Fotografie z filmu
Ďalšie fotky...


Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.