Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia Zabudol si heslo či nick? | Zaregistruj sa | Prihlás sa | Odkazy | Nastavenia | Moji priatelia  
Home
   Domov  |   Fórum  |   Horor  |   Komédia  |   Thriller  |   Dráma  |   Sci-Fi  |   Fantasy  |   Action  |   Pomoc  |  
Podrobné vyhľadávanie
  DVD Predajňa
  Novinky
  Fórum
  Aktívne diskusie
  Scenáre
  Fotky
  Zoznam Recenzií
  Biografie
  Filmy
  NAJ filmy
  Tapety - Wallpapery
  Kalendár premiér
  Recenzie
  TOP 100
  A-Z index
  Chat
  Linky
  Kinema.sk

Láska v čase cholery (2007)

<< Naspäť k filmu


  Recenzia k filmu Láska v čase cholery (2007) od užívateľa adorjas


Pienso En Ti...

Recenzia čitateľa adorjas - iné recenzie tohoto čitateľa
[pred 7. rokmi]

 HODNOTENIE:25%   (25%)
Dlho som sa na Filmklube neobjavila, tentokrát som späť a dúfam, že sa mi podarí napísať zopár kvalitných a zmysluplných recenzií. Takže, ako aj nadpis naznačuje, v preklade: "Myslím na Vás..."
A ako aj nadpis naznačuje, ide o jednu z piesní, ktoré sa objavili na soundtracku k filmu Láska v čase cholery, naspievanú samotnou známou Shakirou. Knižná predloha od G.G. Marqueza je skvostom americkej, ale i svetovej literatúry, a tak nechápem, prečo sa dopustili tvorcovia filmu takejto potupy. Samotný film začal retrospektívou a začiatok ma veľmi zaujal. Divák netuší, kto je kto, kto umrel a čo sú zač postavy. Ibaže tých postáv začne pribúdať, a zrazu netušíte, kto je čiou dcérou, matkou, sesternicou či slúžkou. Buď sa mohlo zopár postáv vynechať, alebo ich stvárniť s väčším charakterom, aby som počas celého filmu vedela, že toto je tej a tej sesternica. Proste nepriehľadnosť postáv. Viem, že v Marquezových dielach vystupuje nekonečné množstvo postáv, a dokonca je ich veľmi ťažké sledovať aj počas čítania knihy, nieto ešte počas dvojhodinového filmu, ktorý potrebuje urobiť na diváka dojem.
Od postáv všeobecne, prejdime k hlavným rolám. Javier Bardem ako Florentino beznádejne zamilovaný do Ferminy (Giovanna Mezzogiorno), ktorý neopätovanú lásku rieši milostnými aférami. Ako dodatok dodám (dúfam, že to nie je spoilers), mal ich vyše 622.:)
Stvárnenie? Javier je celkom nádejný herec, avšak v niektorých pasážach vyznieval ako šašo. Tak isto, jeho herecká kolegyňa, ktorá svoju úlohu zahrala tak chladne, že som z nej necítila žiadne city. Chyba hercov? Nemyslím- skôr nedostatok priestoru, a povedzme si na rovinu, že sfilmovať Marqueza je mimoriadne ťažká úloha.
Pokračujeme ďalej. Scény. Nič svetoborné- zopár záberov na palmy, pestrofarebné kvety, niekoľko domorodcov v Kolumbii. Málo rozpísané? Nečudujte sa, nie je k tomu, čo viac dodať.
Hudba. Asi sa budete čudovať, ale scéna, keď spievala Shakira pieseň Pienso En Ti, bola jednou z najsilnejších scén vo filme (a to tam veru veľa silných scén nebolo). Zvyšok hudobného doprovodu bol pre mňa iba nič nehovoriacou kulisou, nič svetoborné, nič búrlivé, proste nuda.
V podstate ma veľmi mrzí, že na mojom bodovom rebríčku film úplne prepadol, pretože som si myslela, že konečne uvidím v telke niečo kvalitné a nie obvyklé hlúposti. Na filme makal taký štáb ako napríklad Mike Newell v režisérskej stoličke (4 svadby a 1 pohreb, Úsmev Mony Lisy), ktorý je Brit, a o ktorom som si myslela, že natočí niečo kvalitnejšie ako zvyknú byť americké braky, ibaže toto sa veľmi podobalo na americký brak v pozadí s exotickou Kolumbiou.
Zhrnutie? Aspoň, keď pre nič iné, tak som dostala chuť prečítať si knižku a prečítať si ako to robia majstri ako Marquez a nie pseudomajstri ako štáb, ktorý tento film natočili.
*** SPOILERS ***
A niečo na pobavenie k záveru: Fermina sa pýta svojho muža: "Čo sa s tebou deje? Už si tri týždne nebol na spovedi a svätom prijímaní."- nuž, áno, juhoamerické krajiny sú veľmi katolícky založené:)
Klady: chuť prečítať si knihu, podľa ktorej bol film spracovaný
Zápory: zápory tentokát o dosť prevažujú nad kladmi  Reakcie na recenziu

Ak chceš pridať svoju reakciu, musis sa
prihlásiť.

HODNOTENIE
Vaše hlasy:
63%
63%
(13 hlasov)
Daj svoj hlas
Tento film si zaslúži:
%

Prispej k tomuto filmu


Iné názvy
  • Love in the Time of Cholera (2007)
Fotografie z filmu
Ďalšie fotky...


Návrat hore Parfémy - Knihkupectvo - DVD - Knihy - České knihy  Zoznam filmov - Filmové osobnosti - Členovia
Copyright © 2002 FilmKlub.sk, Všetky práva vyhradené.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu serveru FilmKlub.sk je bez písomného suhlasu redakcie zakázané.